Instagram

برای آگاهی از جشنواره‌ها و تخفیف‌ها ما را در اینستاگرم دنبال کنید

جست‌ و جو در
نالینو
آشنایی با ظرف مناسب پخت دیزی در طبیعت
1 شهریور 1400
20 دقیقه

آشنایی با ظرف مناسب پخت دیزی در طبیعت

توسط : روابط عمومی

افراد بسیاری به آشپزی در طبیعت علاقه مند هستند. غذاهای مختلفی را می‌توان در طبیعت طبخ کرد. یکی از این غذاها آبگوشت یا دیزی است. نکته مهم استفاده از ظرف مناسب پخت دیزی در طبیعت است. این ظروف در برابر شکستن و خط و خش مقاوم بوده و پخت غذا در آن به طور کامل انجام می‌شود

پخت دیزی در طبیعت

در این مطلب به معرفی ظرف مناسب پخت دیزی می‌پردازیم. آشپزی در طبیعت یکی از لذت بخش ترین کارهایی است که در هنگام سفر یا رفتن به پیک نیک می‌توان انجام داد. لذت این کار با هیچ کار دیگری قابل مقایسه نیست. اما مهم‌ترین نکته در طبخ مواد غذایی مختلف انتخاب ظرف مناسب است. همان طور که می‌دانید اغلب افراد در هنگام سفر به طبیعت تمایل به پخت کباب، جوجه کباب و مواردی از این قبیل دارند. معمولاً این انتخاب به دلیل این است که فکر می‌کنند پخت غذاهای دیگر در طبیعت سخت بوده یا شاید پخت غذاهای دیگر زمانبر بوده و به طور کامل صورت نگیرد.

 

ظرف مناسب پخت دیزی

اشاره به ویژگی‌های ظرف مناسب پخت دیزی در طبیعت

طراحان فعال در این حوزه برای ایجاد امکان طبخ غذاهای مختلف ایرانی و فرنگی در طبیعت ظروف مناسبی را طراحی و تولید کرده‌اند. به طور مثال تنها به کمک ظرف مناسب پخت دیزی می‌توان این غذا را تهیه کرد. یکی از موارد مهم درباره پخت غذا در طبیعت این است که معمولاً از آتش برای پخت و پز استفاده می‌شود، بنابراین شعله آتش قابل تنظیم نبوده و ممکن است حتی گاهی با خاموش شدن آن روبرو شویم.

یکی از بهترین روش‌ها برای حل این مشکل استفاده از ظرف مناسب پخت دیزی است که جنس مناسبی داشته و حرارت در آن به صورت هماهنگ پخش شود. همچنین توانایی نگهداری حرارت و گرما را در خود داشته باشد. چدن آلیاژی از آهن است که دارای ویژگی‌های گفته شده می‌باشد. ظروف چدن به راحتی حرارت را در خود نگه داشته و به همه نقاط ظرف منتقل می‌کنند. پس می‌توان گفت پخت مواد غذایی مختلف از جمله گوشت و حبوبات سریع و به طور کامل در آن ها انجام می‌شود.

از جمله غذاهایی که می‌توان در طبیعت طبخ کرد دیزی یا آبگوشت است. همچنین طعم و مزه دیزی آتشی در طبیعت بهتر و لذیذتر از دیزی‌های خانگی است. اما مهم‌ترین نکته استفاده از ظروف مناسب برای پخت این غذا است.

 

ظرف مناسب پخت دیزی

مقایسه ظرف مناسب پخت دیزی با جنس‌های مختلف

امروزه ظرف‌های مختلفی از جنس‌های گوناگون برای پخت دیزی در بازار موجود هستند. این ظروف از جنس‌های لعاب، سرامیک، تفلون، سنگ، مس، آلومینیوم، روی و چدن ساخته شده و به فروش می‌رسند. هر یک از این جنس‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به خود بوده و در طبخ غذاهای مختلف از جمله دیزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برای طبخ دیزی در طبیعت بهتر است از ظروفی استفاده کرد که فرآیند پخت در آن ها به طور کامل انجام شود و گوشت و حبوبات نیم پز باقی نماند. همچنین از نکات مهم سرو غذا در طبیعت گرم ماندن آن و حفظ طعم، رنگ و عطر غذا است. همچنین این ظروف باید نسبت به ضربه و خط و خش به هنگام پخت و سرو غذا و در زمان شست و شو مقاوم باشند. ظروفی که در آن ها این ویژگی‌ها رعایت شده و غذا کاملاً بهداشتی طبخ شود ظرف مناسب پخت دیزی در طبیعت به حساب می‌آیند.

ظروف سرامیکی، تفلون و لعابی در برابر ضربه مقاوم نبوده و ممکن است روکش آنها ترک خورده و جدا شود. از طرف دیگر در برابر خط و خش هم مقاوم نیستند پس می‌توان گفت انتخاب مناسبی برای پخت دیزی در طبیعت نیستند. با ترک خوردن این ظروف مقداری سرب وارد مواد غذایی مختلف به هنگام پخت می‌شود که می‌تواند برای سلامت بدن بسیار مضر باشد. همچنین ظروف لعاب دار ممکن است روی شعله زیاد بسوزند و تغییر رنگ دهند پس می‌توان گفت برای پخت دیزی که نیاز به زمان پخت تقریباً زیادی دارد مناسب نیستند. اما ظرف مناسب پخت دیزی کدام است؟

 

ظرف مناسب پخت دیزی

ظروف سفالی نیز یکی دیگر از ظرف‌هایی است که سال‌هاست برای پخت دیزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شستن این ظروف کمی سخت بوده زیرا چربی غذا را به خود جذب می‌کنند اما روی آتش مقاومت بالایی دارند. از دیگر نکات مهم در نگهداری و استفاده از ظروف سفالی این است که باید در مقابل ضربه از آن ها مراقبت کرد. ظروف سنگی هم مشکلات ظروف سفالی را برای پخت دیزی دارند و چربی غذا را به خود جذب می‌کنند بنابراین می‌توان گفت به طور کامل بهداشتی نیستند. در این میان می‌توان گفت تنها ظرف مناسب پخت دیزی در طبیعت ظروف چدنی هستند. در ادامه به معرفی یکی از بهترین تولید کنندگان ظروف چدنی می‌پردازیم.

معرفی بهترین تولید کننده ظروف چدنی

برند نالینو سال‌هاست به طراحی و تولید ظروف چدنی بهداشتی از جمله ظرف مناسب پخت دیزی مشغول است. این گروه تولیدی برای اولین بار در سال 1386 محصولات خود را با برند نالینو تولید و ظروف چدنی را به همگان معرفی کرد. مجموعه تولیدی نالینو در ساخت این ظروف چدنی از بهترین طراحان و کارشناسان کمک گرفته و با استفاده از به روز ترین و پیشرفته ترین تجهیزات و ماشین آلات، به ریخته گری و ساخت ظروف چدنی در طرح‌های مختلف و با کاربردهای گوناگون پرداخته است.

 طراحان فعال در این زمینه سال‌هاست برای ارائه طرح‌های جدید و کاربردی در ظروف چدنی در حال تلاش هستند. آن ها در ساخت و طراحی این ظروف به کاهش میزان مصرف روغن به صورت ویژه‌ای توجه می‌کنند؛ بنابراین می‌توان گفت ظروف چدنی نالینو از بهترین و با کیفیت ترین ظروف آشپزی هستند که در آن ها می‌توان غذایی سالم و بهداشتی طبخ کرد.

 

ظرف مناسب پخت دیزی

سخن آخر

در این مطلب سعی شده به طور کامل به معرفی ظروف چدنی مناسب برای طبخ دیزی در طبیعت پرداخته شود. همچنین به معرفی برند نالینو و ویژگی‌های ظروف تولید شده توسط این گروه تولیدی اشاره شد. امید است با مطالعه این مطلب خرید آسانی را تجربه کرده و لذت آشپزی و پخت دیزی در طبیعت را بچشید.

مقاله های مرتبط
آشنایی با ظرف مناسب پخت دیزی در طبیعت
1 شهریور 1400
20 دقیقه

آشنایی با ظرف مناسب پخت دیزی در طبیعت

افراد بسیاری به آشپزی در طبیعت علاقه مند هستند. غذاهای مختلفی را می‌توان در طبیعت طبخ کرد. یکی از این غذاها آبگوشت یا دیزی است. نکته مهم استفاده از ظرف مناسب پخت دیزی در طبیعت است. این ظروف در برابر شکستن و خط و خش مقاوم بوده و پخت غذا در آن به طور کامل انجام می‌شود
مطالعه بیشتر
معرفی ظروف چدنی و بیان مزایای سرو غذا در ظروف چدنی
1 شهریور 1400
20 دقیقه

معرفی ظروف چدنی و بیان مزایای سرو غذا در ظروف چدنی

از جمله مزایای سرو غذا در ظروف چدنی عدم نیاز به استفاده روغن بیش از حد در طبخ غذا، عدم ورود فلزات سنگین از ظروف چدنی به مواد غذایی در حین آشپزی، گرم نگه داشتن غذا به هنگام سرو غذا، پخش یکنواخت حرارت در غذا به هنگام پخت و مواردی از این قبیل است. در ادامه به معرفی ظروف چدنی نالینو می‌پردازیم.
مطالعه بیشتر
نکات مهم در انتخاب ظرف مناسب برای پخت غذای کودک
1 شهریور 1400
20 دقیقه

نکات مهم در انتخاب ظرف مناسب برای پخت غذای کودک

همان‌طور که می‌دانید پخت غذای کودک دارای اهمیت بسیار زیادی است. همچنین در فرآیند پخت آن باید به طور کامل بهداشت رعایت شود و از ایجاد هرگونه مسمومیت غذایی جلوگیری شود. مهم‌ترین مرحله در پخت غذای کودک انتخاب ظرف مناسب است. در این مطلب به بررسی ظرف مناسب برای پخت غذای کودک می‌پردازیم
مطالعه بیشتر
درباره تفاوت‌ ظروف آلومینیومی با چدن چه می‌دانید؟
30 خرداد 1400
5 دقیقه

درباره تفاوت‌ ظروف آلومینیومی با چدن چه می‌دانید؟

چه ظرفی برای آشپزی مناسب‌تر است؟ این سوال، سوالی است که امروزه ذهن بسیاری از افراد جامعه را به خود مشغول کرده است. برای پیدا کردن جواب این سوال باید ابتدا با انواع ظروف آشپزی آشنا شویم. ما در این مقاله به بررسی تفاوت ظروف آلومینیومی با چدن می‌پردازیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.
مطالعه بیشتر

فروشگاه نالینو

نالینو؛ نماد اصالت ایرانی مفتخر است که نخستین برند تولید کننده ظروف چدن اصل با استاندارد مرتبط با تولید ظروف آشپزخانه در ایران شناخته شود. این برند که توسط شرکت پانیذسازان دانا به ثبت رسیده و مورد تایید و اعتبار است با مدیریت جناب آقای حسین قنطار در گذر از سال های پرافتخار تولید کالای ایرانی و حرکت چرخ اقتصاد و خودکفایی ایرانی ست. طریق کارآفرینی در نالینو نسل به نسل استمرار یافته و اینک جناب آقای محمد قنطار ازجمله کارآفرینان برتر در امتدادِ نسل کارآفرینان اصیل به تولید محصولات فاخر و در شان مصرف کننده‌‌ی ایرانی با همت همکاران و نیروهای جوان و تلاشگر می پردازند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نالینو می باشد.