Instagram

برای آگاهی از جشنواره‌ها و تخفیف‌ها ما را در اینستاگرم دنبال کنید

جست‌ و جو در
نالینو
 دمنوش حرفه ای و گیاهی برای پذیرایی
24 اسفند 1399
5 دقیقه

دمنوش حرفه ای و گیاهی برای پذیرایی

توسط : روابط عمومی

گاهی جایی مهمان می شوید و فرد مهماندار از شما با دمنوش پذیرای می کند که استرس شما را پایین می آورد یا حال خوبی به شما می دهد،من وقتی مهماندار هستم با برخی از این نوع دمنوش از مهمان های خودم پذیرایی کرده و حتی برخی از خواص انها را نیز توضیح می دهم. اینکه این نوع دمنوش چگونه حال مهمان های شما را خوب می کند خود دارای توضیح زیادی است

دمنوش حرفه ای:

گاهی جایی مهمان می شوید و فرد مهماندار از شما با دمنوش  پذیرای می کند که استرس شما را پایین می آورد یا حال خوبی به شما می دهد،من وقتی مهماندار هستم با برخی از این نوع دمنوش از مهمان های خودم پذیرایی کرده و حتی برخی از خواص انها را نیز توضیح می دهم. اینکه این نوع دمنوش چگونه حال مهمان های شما را خوب می کند خود دارای توضیح زیادی است. برای افرادی که با استرس روبرو هستند ، انجام اقدامات مانند تمرین تکنیک های آرامش ، ورزش منظم و خواب کافی و صحبت با یک متخصص بهداشت روان بسیار مهم است.البته نوشیدن یک فنجان گرم چای گیاهی و دمنوش در وسط روز یا عصر می تواند یک مراسم آرامش بخش باشد و شواهدی وجود دارد که برخی از چای های گیاهی دارای خواصی است که می تواند به کاهش استرس کمک کند. در اینجا به چند نوع چای گیاهی می پردازیم که ممکن است به شما در آرامش خاطر کمک کند و شما در مهمانی ها می توانید آنها را در قوری چدنی نالینو دم کنید تا اثرات بیشتر آنها را مشاهده کنید.

چای درخت لیندن

در برخی از انواع طب های سنتی ، به گیاهان دارویی گفته می شود که باعث کاهش اضطراب می شود. تصور می شود که گرفتن عصاره گلهای گیاه به شکل چای می تواند به شما در آرامش و احتمالاً بی خوابی را درمان کند.

اگرچه تحقیقات زیادی در مورد مزایای سلامتی بالقوه دمنوش گیاه لیندن انجام نشده است ، یک مطالعه مقدماتی که منتشر شده است نشان می دهد این گیاه می تواند به کاهش اضطراب کمک کند. در این مطالعه مشاهده کردند که عصاره گیاه ممکن است دارای خواص آرام بخش باشد.

برای کمک به مقابله با اضطراب و بی خوابی ، گیاهانی مانند والری نیز ممکن است مفید باشد. نوشیدن دمنوش آرامش بخش مانند بابونه  و رایحه آرام بخش روغن اسطوخودوس یا تمرین تکنیک های آرامش مانند مدیتیشن نیز می تواند به شما کمک کند.دمنوش بابونه و چای درخت لیدن می تواند از نوع دمنوش های پذیرایی باشد که به شکل حرفه ای در هر نوع مهمانی سرو می شوند.

چای سبز:

گفته می شود ، اسید آمینه که به طور طبیعی در چای سبز یافت می شود ، باعث آرامش و معالجه تعدادی از مشکلات سلامت روان می شود. به عنوان مثال ، بسیاری از افراد مکمل های تانن را برای کاهش اضطراب ، مبارزه با افسردگی و کاهش استرس مصرف می کنند.

تاکنون دانشمندان هنوز تأثیرات بهداشتی تانن را به طور گسترده بررسی نکردند. با این حال ، تحقیقات اولیه نشان می دهد که تانن ممکن است به بالا بردن خلق و خوی ، تقویت عملکرد مغز و آرام کردن واکنش بدن به استرس کمک کند.

 

در حالی که خیلی زود توصیه می شد از مکمل های تانن برای درمان یا جلوگیری از هرگونه بیماری استفاده شود ، مصرف بالای تانن با نوشیدن چای سبز ممکن است طیف گسترده ای از مزایای سلامتی را به شما ارائه دهد. در حقیقت ، مطالعات نشان می دهد افرادی که به طور مرتب چای سبز می نوشند ممکن است باعث افزایش محافظت در برابر فشار خون بالا و کلسترول بالا (دو عامل مهم در بروز بیماری های قلبی) و همچنین برخی از اشکال سرطان شوند.چای سبز که به طور معمول از نوع حرفه ای مصرف شده در پذیرایی ها است.

چای بابونه:

دمنوش بابونه سرشار از حس آرامش و برای پوست بسیار عالی است. پزشکان می گویند: برای آرامش اعصاب ، بابونه در یک مطالعه مقدماتی نسبت به طب مکمل و جایگزین BMC در سال 2011 ، عملکرد روز را در افرادی که دچار بی خوابی هستند، بهبود می بخشد. این نوع دمنوش بسیار خاص و برای یک مهمان نیز مطلوب است.

در گزارشی از مجله روانشناسی سلامت ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد اختلال خواب با دمنوش چای بابونه رفع می شود. این نوع دمنوش با شکل زیبا می تواند در سری دمنوش هایی قرار بگیرد که حس خوبی به مهمان می دهد و برای پذیرایی بسیار مناسب است.

علاوه بر نوشیدن دمنوش بابونه ، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بوی بابونه (استفاده از مخلوط آروماتراپی که حاوی اسانس بابونه است) ممکن است به آرامش مهمان شما کمک کند.برای به دست آوردن اثرات آرامش بخش بابونه  می توانید از خواص هنگام پذیرایی به شکل اختصاصی، این روغن را با روغنهای آرام بخش دیگر (مانند اسطوخودوس) و با روغن حامل مانند جوجوبا یا بادام شیرین ترکیب کنید و این ترکیب را به عنوان یک حاصل علمی در جمعی که از انها پذیرایی می کنید، بیان کنید.

چای رزماری

برای اینکه ذهن خود را در طول سال ها فعال نگه دارید ، مهم است که از نظر جسمی و روحی فعال بمانید ، از رژیم غذایی سرشار از آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب امگا 3 پیروی کنید و استرس خود را مدیریت کنید. برخی از داروهای طبیعی مانند دمنوش رزماری می تواند کمک زیادی به انسان ها بکند. همچنین شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه رزماری با تحریک فعالیت مغز در کنترل خلق و خو ممکن است به تقویت سلامت مغز کمک کند.

دمنوش جو دوسر:

این نوع دمنوش بعضا تقویت کننده انرژی به شکل طبیعی است. گفته می شود که از قسمت های زیر زمین گیاه جو دوسر رشد می کند، بعد از استخراج دانه های آن خارج می شوند ، این نوع دمنوش افت انرژی را جبران می کند، همچنین می توانید از مشکلات اضطرابی ، بی خوابی و استرس مزمن جلوگیری کنید.

برای پذیرایی از مهمان می توانید هر کدام از این نوع دمنوش را به شکل مختلفی برای مهمان ها در قوری چدنی نالینو سرو کنید. به طور مثال دمنوش بابونه را با بهارنارنج درست کنید و یا چای سبز را با نعنا و به شکلی زیبا از مهمان های خود پذیرایی کنید.

 

مقاله های مرتبط
دم نوش مناسب هوای گرم
1 شهریور 1400
20 دقیقه

دم نوش مناسب هوای گرم

متخصصان معتقدند که میان چیزی که در سطح چشایی ما خنک به‌نظر می‌رسد با چیزی همچون دم نوش های هوای گرم که واقعاً دارای خاصیت خنک‌کنندگی بدن است تفاوت زیادی وجود دارد. بیشتر ما فریب همه‌ی راه‌هایی را می‌خوریم که سعی می‌کنیم با آن ها خنک شویم. ما سعی می‌کنیم با چیزی که دارای دمای خنک است، و فقط برای مدت کوتاهی خنک باقی می‌ماند، بدن خود را خنک کنیم.
مطالعه بیشتر
آشپزی ایرانی با ظروف چدنی نالینو
13 مرداد 1400
0 دقیقه

آشپزی ایرانی با ظروف چدنی نالینو

ظروف چدنی نالینو با کیفیت و مقاومت زیاد، از بهترین ظروف برای تهیه غذای ایرانی است. غذاهای ایرانی معمولا نیاز به پختن و جا افتادن دارند. این ویژگی بوسیله ظروف چدنی که حرارت را خوب پخش می کنند و خوب نگه می دارند قابل دستیابی است. جنس ظروف چدنی به ورود آهن به مواد غذایی و تامین آهن بدن و سلامت غذا کمک می کند.
مطالعه بیشتر
بهترین روش تمیز کردن ظروف چدنی
21 تیر 1400
5 دقیقه

بهترین روش تمیز کردن ظروف چدنی

ظروف چدنی از سالم ترین ظروف محسوب می شوند. خرید ظروف چدنی از تولید کنندگان اصلی مانند نالینو مهم است. چون سایر تولیدکنندگان معمولا در ساخت آن از آلومینیوم استفاده می کنند. شستن این ظروف ساده است. با استفاده از نمک و مایع ظرفشویی آن را با ابر بشویید و بعد ازآب کشی حتما آن را با حرارت اجاق یا دستمال نرم خشک کنید.
مطالعه بیشتر
لذت آشپزی بدون روغن در طبیعت
21 تیر 1400
5 دقیقه

لذت آشپزی بدون روغن در طبیعت

اگر اهل سفر به طبیعت و اقامت در مکان‌های تفریحی هستید حتماً تا به حال آشپزی در طبیعت را تجربه کرده‌اید. همان طور که می‌دانید از مهم‌ترین مواردی که آشپزی در طبیعت را آسان می‌کند استفاده از ظروف مناسب است. ظروف چدنی نالینو از جمله ظروفی هستند که لذت آشپزی بدون روغن در طبیعت را با آن تجربه خواهید کرد.
مطالعه بیشتر

فروشگاه نالینو

نالینو؛ نماد اصالت ایرانی مفتخر است که نخستین برند تولید کننده ظروف چدن اصل با استاندارد مرتبط با تولید ظروف آشپزخانه در ایران شناخته شود. این برند که توسط شرکت پانیذسازان دانا به ثبت رسیده و مورد تایید و اعتبار است با مدیریت جناب آقای حسین قنطار در گذر از سال های پرافتخار تولید کالای ایرانی و حرکت چرخ اقتصاد و خودکفایی ایرانی ست. طریق کارآفرینی در نالینو نسل به نسل استمرار یافته و اینک جناب آقای محمد قنطار ازجمله کارآفرینان برتر در امتدادِ نسل کارآفرینان اصیل به تولید محصولات فاخر و در شان مصرف کننده‌‌ی ایرانی با همت همکاران و نیروهای جوان و تلاشگر می پردازند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نالینو می باشد.