Instagram

برای آگاهی از جشنواره‌ها و تخفیف‌ها ما را در اینستاگرم دنبال کنید

جست‌ و جو در
نالینو
مزایای استفاده از کباب پز
19 مرداد 1400
0 دقیقه

مزایای استفاده از کباب پز

توسط : روابط عمومی

استفاده از کباب پزها می تواند علاوه بر کاهش چالش هایی همچون صرف زمان زیاد برای آماده شدن زغال، ایجاد دود زیاد توسط زغال و تهدید سلامت و آسایش افراد، تولید مواد شیمیایی و افزایش خطر ابتلا به بدخیمی موثر باشد. کباب پزها با پخش حرارت مناسب و کاهش زمان پخت می توانند در تهیه کباب خوش طعم در کنار حفظ سلامت گوشت و سبزیجات کبابی موثر باشند.

چالش های آماده کردن کباب بدون  استفاده از کباب پزها

معمولا در زمان پخت کباب بدون کباب پزها، نگرانی درباره اینکه سطح گوشت بسوزد، اما مغز آن خام بماند وجود دارد. حتی گاهی اوقات افراد بعد از کباب شدن گوشت ها مجددا آن ار به روی زغال بر می گردانند تا خامی وسط گوشت کمتر شود. شاید این موضوع درباره جوجه کباب هم رخ دهد. اما با توجه به اینکه گوشت سفت تر از مرغ است، به خصوص درباره کباب کردن گوشت، این اتفاق اغلب رخ می دهد. موضوع دیگر این است که زمانی که افراد قصد درست کردن کباب بر روی زغال را دارند، ممکن است مدت زمان زیادی را صرف آماده کردن زغال کنند تا بتوانند سیخ های کباب را بر روی آن بچینند. در حین آماده کردن زغال ممکن دود زیادی تولید شود و یا حتی در حین کباب کردن گوشت هم ممکن دود برای کسانی که در نزدیک زغال  نشسته اند، آزار دهنده باشد. این موضوع شاید در مواقعی که افراد در فضای آزاد پارک و کنار رودخانه ها نشسته اند کمتر به چشم بیاید. اما زمانی که قرار باشد در بالکن کوچک یک آپارتمان یا حیاط خانه این کار انجام شود مطمئنا افراد به عنوان یک مشکل به این موضوع نگاه می کنند و به فکر راه حلی برای غلبه بر آن خواهند بود. علاوه بر موضوع آزردگی افراد، بر اساس مطالعات انجام شده در مجاورت دود حاصل از زغال قرار گرفتن، می تواند زمینه های ابتلا به انواع بدخیمی ها را در افراد بوجود آورد. امروزه کباب پزها در انواع مختلف برقی و گازی تولید شده است که استفاده از آن می تواند این مشکلات را برای همیشه از بین ببرد.

دود حاصل از زغال کباب، سبب جذب مواد شیمیایی در کباب می شود

معرفی کباب پز های نالینو

از جمله کباب پزهای پرکاربردی که می توان برای این منظور استفاده کرد، کباب پز های نالینو است. این کباب پزها که با رعایت استانداردها ساخته شده اند علاوه بر حفظ ایمنی، کیفیت بالایی دارند. برای استفاده از این کباب پز ها هم می توان آن ها را به گاز شهری به سادگی وصل کرد و هم می توان در صورت ضرورت از کپسول گاز مایع هم برای روشن کردن آن استفاده کرد. با توجه به قابلیت تاشو بودن کباب پز های نالینو، این امکان که بتوان آن را در محیط های باز و تفریحی نیز مورد استفاده قرار داد و با استفاده از کپسول گاز آن را روشن کرد وجود دارد. کباب پز های نالینو، در انواع مختلف 7 شعله و 9 وجود دارند. استفاده از چدن در ساخت شعله های این کباب پز و سوراخ های متوازن بر روی آن، باعث می شود که حرارت به طور یکسان در سطح گوشت پخش شود و در نتیجه تمام سطح و داخل گوشت به شکل متوازن پخته شود. همچنین میزان حرارت شعله ها کاملا قابل تنظیم است و افراد می توانند با سلیقه دلخواه شعله را برای پخت گوشت تنظیم کنند.

کباب پز 7 شعله نالینو با شعله چدنی

موضوع دیگر شستن کباب پز ها بعد از اتمام کار است. کباب پز های نالینو، به دلیل اینکه دارای سینی چربی گیر هستند از پراکنده شدن چربی جلوگیری می شود و پاک کردن آن بسیار راحت تر است.  شستشوی راحت این کباب پزها با استفاده از آب و در صورت لازم، مواد شوینده بسیار راحت است. علاوه بر آن استفاده از کباب پزها باعث می شود که چربی غذای شما کمتر باشد و در کنار آن گوشت به دلیل زمان پخت و دریافت حرارت مناسب مواد مغذی خود را حفظ کند.

کباب پز 9 شعله نالینو

مزایای کباب پز

موضوع مهم دیگر این است که برای درست کردن کباب بر روی کباب پزها، نیازی به صرف زمان زیاد برای آماده کردن زغال وجود ندارد. با وصل کردن کباب پز به گاز و روشن کردن شعله های آن، به راحتی بعد چند دقیقه کوتاه تا گرم شدن شعله های چدنی این کباب پز، میتوان سیخ های کباب را بر روی آن چید. با توجه به اینکه در ساخت شعله های کباب پز های نالینو، از چدن استفاده شده است، این موضوع باعث پخت یکنواخت و بسیار سریع تر کباب خواهد شد. استفاده از کباب پز، باعث می شود که گوشت های کباب شده بیش از اندازه سفت و خشک نشوند و آب موجود در آن حفظ شود. در حقیقت بدون صرف زمان بیش از حد می توان یک کباب عالی و کاملا پخته شده را بدون اینکه سطح رویی کباب بسوزد و مغز آن خام بماند، با کباب پز های نالینو تجربه کرد. همچنین امکان وصل کردن توری بر روی کباب پز های نالینو وجود دارد. بنابراین می توان از این کباب پزها برای پخت انواع استیک در زمانی کوتاه و با کیفیت عالی استفاده کرد علاوه بر آن اگر سبزیجات را در وسیله ای مانند فویل پیچید و بر روی توری کباب پز های نالینو  گذاشت، به سرعت و با کیفیت بالایی پخته خواهند شد. این کار باعث می شود که سبزیجات پس از کبابی شدن هم به همان شکل تازه باشند و از طرفی به دلیل شیوه و زمان پخت مناسب، مواد مغذی آن ها حفظ شود. معمولا استفاده از سبزیجات کبابی در کنار گوشت برای افزایش سلامت غذاهای کبابی توصیه می شود.

کباب پزها موثر در حفظ سلامت

استفاده از زغال در هنگام کباب کردن، می تواند سلامت افراد را تهدید کند. زیرا زغال در هنگام سوختن برخی مواد شیمیایی را تولید می کند. قرار گرفتن غذا در معرض این مواد شیمیایی سبب آلودگی آن به این مواد و در نتیجه از دست رفتن سلامت مواد غذایی خواهد شد. این موضوع با افزایش ریسک ابتلا به انواع سرطان ها یک تهدید جدی برای به خطر انداختن سلامت افراد است. به همین دلیل متخصصان تعذیه استفاده از کباب پزهای استاندارد را برای کباب کردن توصیه می کنند. استفاده از کباب پز ها نسبت به استفاده از زغال یا ماهیتابه بهتر است، زیرا با توجه به زمان پخت و یکنواختی پخت گوشت در زمان استفاده از کباب پزها، مواد مغذی ضروری مانند ریبوفلاوین و تیامین در گوشت بهتر حفظ می شوند. همین امر در مورد سبزیجات کبابی نیز وجود دارد ، زیرا در این روش کباب کردن  ویتامین ها و مواد معدنی سبزیجات بهتر از سایر روش ها نگهداری  می شوند.

مقاله های مرتبط
اهمیت حذف روغن های مضر در تغدیه ورزشی
1 شهریور 1400
20 دقیقه

اهمیت حذف روغن های مضر در تغدیه ورزشی

انتخاب روغن های مناسب و یا روغن های مضر می تواند یک چالش جدی برای وعده‌های غذایی و سلامت جسمانی افراد باشد. از این رو باید با در نظر گرفتن میزان چربی موجود در روغن های مورد استفاده، تغذیه ورزشی خود را در وضعیت سلامتی کامل قرار داده و با حذف روغن‌های نامناسب و جایگزین کردن نمونه‌های توصیه شده فعالیت ورزشی خود را بیش از پیش تقویت نماییم.
مطالعه بیشتر
بررسی فلزات استفاده شده در ساخت ظروف پخت و پز و تأثیر آنها بر سلامت انسان
1 شهریور 1400
20 دقیقه

بررسی فلزات استفاده شده در ساخت ظروف پخت و پز و تأثیر آنها بر سلامت انسان

همان طور که می‌دانید ظروف متنوعی با جنس‌های مختلف برای طبخ مواد غذایی گوناگون در بازار لوازم خانگی وجود دارد. اما بحث تأثیر فلزات استفاده شده در ساخت ظروف پخت و پز روی سلامت بدن انسان همیشه داغ بوده است. در این مطلب به بررسی این موضوع پرداخته و بهترین و مناسب‌ترین ظروف پخت و پز را معرفی خواهیم کرد.
مطالعه بیشتر
جایگاه سبزیجات گریل و بخارپز در رژیم سالم خواری
1 شهریور 1400
20 دقیقه

جایگاه سبزیجات گریل و بخارپز در رژیم سالم خواری

همانطور که مورد تأیید بسیاری از متخصصان قرار گرفته است در سبزیجات گریل و بخارپز هیدروکربن های چند حلقه ای معطر (PAH) و آمین های هتروسیکلیک (HCA) وجود نخواهند داشت. وجود این موارد سرطان زا هستند و هرگز نباید نسبت به وجود آن ها بی توجه بود. ما در ادامه به طور مشخص به دلایل در نظر گرفتن سبزیجات گریل شده به عنوان یک برنامه تغذیه سالم خواری می پردازیم
مطالعه بیشتر
جایگاه مرغ و گوشت گریل در رژیم سالم خواری
1 شهریور 1400
20 دقیقه

جایگاه مرغ و گوشت گریل در رژیم سالم خواری

مرغ و گوشت گریل شده معمولاً یک انتخاب سالم تر است، چرا که هیچ پوشش خمیری با چکه های چربی در آن دیده نمی شود. علاوه بر این، چیزی در مورد عمل گریل کردن وجود دارد که به غذا طعمی فوق العاده می بخشد. دلیل اینکه مرغ همیشه در یک رژیم غذایی سالم خواری گنجانده می شود این است که اساساً گوشت بدون چربی است، یا اینکه چربی زیادی ندارد.
مطالعه بیشتر

فروشگاه نالینو

نالینو؛ نماد اصالت ایرانی مفتخر است که نخستین برند تولید کننده ظروف چدن اصل با استاندارد مرتبط با تولید ظروف آشپزخانه در ایران شناخته شود. این برند که توسط شرکت پانیذسازان دانا به ثبت رسیده و مورد تایید و اعتبار است با مدیریت جناب آقای حسین قنطار در گذر از سال های پرافتخار تولید کالای ایرانی و حرکت چرخ اقتصاد و خودکفایی ایرانی ست. طریق کارآفرینی در نالینو نسل به نسل استمرار یافته و اینک جناب آقای محمد قنطار ازجمله کارآفرینان برتر در امتدادِ نسل کارآفرینان اصیل به تولید محصولات فاخر و در شان مصرف کننده‌‌ی ایرانی با همت همکاران و نیروهای جوان و تلاشگر می پردازند.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به نالینو می باشد.